Tygodniowy Rejs Po Mazurach: Odkryj Krainę Tysiąca Jezior

Tygodniowy Rejs Po Mazurach: Odkryj Krainę Tysiąca Jezior

Dzień 1: Przystań Zielona Zatoka, Bogaczewo

Rozpoczynając naszą przygodę w malowniczym porcie Przystań Zielona Zatoka, zlokalizowanym w sercu Mazur, masz szansę na relaksujący wieczór w otoczeniu natury. Wybierz się na niezapomnianą sesję w Pływającej Saunie, gdzie zrelaksujesz ciało i umysł, pływając pośród jeziora, lub rozkoszuj się wyśmienitymi daniami lokalnej kuchni w restauracji Rybaczkówka. Oba te miejsca oferują unikalne doświadczenia, idealne na rozpoczęcie morskiej przygody.

Dzień 2: Sztynort

Podążając malowniczymi szlakami przez jezioro Niegocin i Kisajno, dotrzemy do Sztynortu – perły mazurskiej architektury. Sztynort słynie z imponującego pałacu i przepięknych, rozległych parków. Ten zabytkowy port jest idealnym miejscem na spędzenie wieczoru, ciesząc się spokojem i pięknem mazurskiej przyrody.

Dzień 3: Mamerki

Następny etap rejsu prowadzi do Mammerek, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych punktów na mapie Mazur – kompleks bunkrów z czasów II Wojny Światowej. Położony nad jeziorem Mamry, port Mamerki oferuje nie tylko bezpieczną przystań, ale również możliwość odkrywania tajemnic historii. To doskonałe miejsce dla pasjonatów militariów i historii.

Dzień 4: Węgorzewo

Płynąc dalej na północ, zawitamy do Węgorzewa, malowniczego miasteczka, które stanowi idealne miejsce na uzupełnienie zapasów i zatankowanie jachtu. Węgorzewo, z jego kolorowymi kamieniczkami i przyjazną atmosferą, zaprasza do spacerów po starówce i wypoczynku w lokalnych kawiarniach.

Dzień 5: Jezioro Święcajty

Kolejny dzień rejsu zabierze nas na jezioro Święcajty, gdzie do wyboru mamy dwa porty: Słoneczny Brzeg i Ognisty Ptak. Obie opcje oferują wyjątkowe warunki do odpoczynku i relaksu w otoczeniu natury. To idealne miejsce na kąpiele słoneczne, pływanie w czystych wodach jeziora lub ogniska przy zachodzie słońca.

Dzień 6: Port Stranda, Pierkunowo

Następnie kurs na Port Stranda w Pierkunowie, urokliwą przystań położoną niedaleko Giżycka. To doskonałe miejsce na ostatni przystanek przed powrotem do domu. Port Stranda oferuje spokojną atmosferę i piękne widoki, które zapewniają idealne warunki do odpoczynku i cieszenia się ostatnimi chwilami na wodzie.

Dzień 7: Powrót do Przystani Zielona Zatoka

Nasz rejs kończy się powrotem do Przystani Zielona Zatoka w Bogaczewie. Płynąc przez kanał Giżycki, możemy podziwiać piękno mazurskich krajobrazów, które na długo zostaną w naszej pamięci. To doskonałe zakończenie niezapomnianej przygody po Krainie Tysiąca Jezior.

Zapraszamy na pokład! Nasz tygodniowy rejs żaglowy po Mazurach to nie tylko możliwość odkrycia piękna polskich jezior, ale także szansa na przeżycie niezapomnianych chwil w otoczeniu natury, historii i kultury. Czekamy na Ciebie!

Drukuj
197 Oceń ten artykuł:
5.0
Poprzedni Artykuł Porady Bezpieczeństwa na Jachcie: Jak Przygotować Się do Rejsu po Mazurach
Następny artykuł Odkryj Tajemnice Mazur z "Historycznymi Rejsami Wycieczkowymi"

Proszę zalogować się lubzarejestrować aby przesłać komentarz.