• Antila 28.2
  • 8
  • 3x2 + 2x2
  • Wymagane uprawnienie: Patent żeglarza
300
Opłata obowiązkowa: Sprzątanie i dezynfekcja 200,00 zł
Dodatkowe wyposażenie
Kostkarka
50,00 zł
Pościel
70,00 zł
SUP
200,00 zł
Koszulka firmowa
75,00 zł
Siatka na relingi
250,00 zł

Dla kogo

Antila 28.2 jest to jacht sportowo- turystyczny z wyjątkowo praktycznymi rozwiązaniami pokładu, takielunku oraz zabudowy wnętrza. Konstruktorem jachtu jest Michał Orych. Konstruktor zadbał o doskonałe osiągi nautyczne przy komfortowym rozwiązaniu przestrzeni mieszkalnej, dzięki czemu Antila 28.2 jest niezwykle szybka i zwrotna. Jacht umożliwia bezpieczną i satysfakcjonującą żeglugę, zarówno sportową jak i rekreacyjną nawet ośmioosobowej załodze.

Z uwagi na płaską nadbudówkę i szerokie półpokłady jacht doskonale nadaje się zarówno do rodzinnych rejsów z dziećmi jak i wypraw w gronie znajomych. Konstrukcja umożliwia swobodne manewry pod żaglami a prosty dostęp do silnika i doskonała widoczność zwiększają bezpieczeństwo manewrów portowych. Jacht Antila 28.2 doskonale sprawdzi się na akwenach Wielkich Jezior Mazurskich.

Ożaglowanie

Podstawowym wyposażeniem jachtu Antila 28.2 jest maszt z bramka umożliwiającą jego bezpieczne kładzenie, żagle: grot + fok. Żagle zostały specjalnie zaprojektowane w uznanej żaglowni Apollo Sails z Gdańska. Wyróżniają sportowym krojem, oraz wyjątkową elegancją

Pokład

Wygody w żeglowaniu i uroku dla jednostki nadaje syntetyczny Teak, którym pokryty jest cały kokpit jednostki.

W kokpicie do Państwa dyspozycji oddajemy solidny osprzęt żeglarski. Dodatkowym wyposażeniem jest stolik kokpitowy. Konstrukcja obszernego kokpitu umożliwia załodze wygodną żeglugę, a niska nadbudówka zapewnia sternikowi doskonałą widoczność. Przy rufie znajduje się ster na jarzmie z rumplem i silnik zaburtowy, oraz panel steru strumieniowego.

Do stawiania i kładzenia masztu jacht wyposażony jest w elektryczny kabestan. Pozwala to komfortowo żeglować nawet dwuosobowej załodze. Bezpieczeństwa i wygody dodaje echosonda Raymiarine z kolorowym wyświetlaczem, oraz ster strumieniowy zamontowany na dziobie jednostki ułatwiający manewry w porcie.

Całość nadbudówki chroni od deszczu dedykowana Szprycbuda, a kokpit możemy szczelnie zasłonić od słońca i wody konkretnym tentem.

Na pokładzie dostępny jest zestaw akcesoriów przeznaczonych do bezpiecznego cumowania. Solidy osprzęt jak knagi i półkluzy, kotwica, hak do wygodnego łapania boi, długie cumy oraz wytrzymałe odbijacze.

Mesa

Część mieszkalna posiada trzy zamykane kabiny, każda przeznaczona dla dwóch osób. Kolejne dwie ( lub 4 po rozłożeniu dodatkowych koi) osoby znajdą nocleg na kojach bocznych w mesie. Pod każdą koja znajduje się schowek (Bakista) zdolny pomieścić znaczną część bagażu. Mesa i kabiny sypialne posiadają otwierane okienka, zapewniające wentylację i dostęp do naturalnego oświetlenia. Całość dodatkowo została oświetlona światłem elektrycznym. Ponadto jacht został wyposażony w wydajne ogrzewanie Eberspracher (na olej napędowy).

Wnętrze jachtu z wysokością 1,86 m  jest obszerne i zaaranżowane tak aby zapewnić prywatność i komfort załodze w trzech zamykanych kabinach i możliwość wspólnego przebywania w mesie dla nawet dziesięciu osobom.

Kuchnia

W kuchni (Kambuzie) zastaną Państwo kuchenkę gazową z dwoma palnikami, instalację wody pitnej z pompką elektryczną, zlewozmywak, oraz zestaw naczyń i akcesoriów kuchennych (garnki z pokrywkami, patelnia, talerze głębokie, talerze płaskie, talerze śniadaniowe, sztućce, kubki itp.) Poza standardowym wyposażeniem, do Państwa dyspozycji oddajemy lodówkę sprężarkową firmy Dometic.

Łazienka

Kolejnym zamykanym pomieszczeniem jest łazienka (Kingston) z  WC morskim wraz ze zbiornikiem na fekalia ( 40l ), oraz prysznicem z ciepłą wodą.

Środki bezpieczeństwa

Zarówno jacht jak i silnik objęte są ubezpieczeniem. Jacht wyposażony jest w najwyższej jakości środki ratunkowe: koło ratunkowe, kamizelki pokładowe w ilości odpowiadającej liczbie członków załogi oraz gaśnicę.

Inne

Jacht wyposażony jest w prostownik, kabel i przejściówkę na wtyczkę kempingową, co umożliwia samodzielne ładowanie akumulatora w portach. Pod pokładem dodatkowo znajduje się instalacja oświetleniowa, radio, gniazdka na 12V i 230V(ogrzewanie i gniazdka 230V działają gdy jacht jest podpięty do ładowania).

Co wyróżnia ten jacht?

  • Kabestan elektryczny
  • Echosonda

Dane podstawowe

Długość całkowita: 8,85 m

Wysokość w kabinie: 1,87 m

Powierzchnia żagli: 42 m

Zanurzenie minimalne: 0,43 m

Zanurzenie maksymalne: 1,75 m

Uprawnienia 

Do prowadzenia jednostki wymagany jest patent żeglarski.

Modele
Model:
Antila 28.2
Podstawowe dane
Maksymalna liczba załogi:
8
Długość całkowita:
8,85
Fok:
22,5
Grot:
19,5
Powierzchnia żagli:
42m2
Rok produkcji:
2023
Szerokość całkowita:
3,07
Typ silnika:
Mercury 9.9 KM
Typ steru:
Głębinowy
Układ koi:
3x2 + 2x2
Układ sterowania:
Rumpel
Wysokość w kabinie:
1,86m
Zanurzenie min/max:
1,75m/0,43m
Zbiornik na fekalia:
45l
Zbiornik na paliwo do ogrzewania:
18l
Zbiornik na paliwo do silnika:
22l
Zbiornik wody pitnej:
100l
Rodzaj silnika:
Silnik zaburtowy
Wnętrze
Boiler z ciepłą wodą:
Gniazda na 230V/USB:
Instalacja wody pitnej:
Kostkarka do lodu:
Kuchenka gazowa dwupalnikowa:
Lodówka:
Lustro:
Mikrofalówka:
Ogrzewanie:
Pompa zęzowa:
Prysznic z ciepłą wodą:
Radio:
WC:
WC Morskie
Wskaźnik ładowania 230V:
Wskaźnik poziomu zbiorników:
Zlewozmywak:
Uprawnienia
Wymagane uprawnienia:
Patent żeglarza
Pokład
Bramka do kładzenia masztu:
Butla gazowa:
Drabinka rufowa:
Elektryczny kabestan:
Głośniki w kokpicie:
Kabel zasilający i przejściówka do słupka:
Prysznic zewnętrzny:
Ster strumieniowy:
Stolik w kokpicie:
Szprycbuda:
Teak w kokpicie:
Tent na Bom:
Trap kąpielowy:
Wskaźnik poziomu paliwa:
Bądź pierwszy który oceni!
Nowa recenzja
Dziękuję. Twoja recenzja jednostki/produktu będzie widoczna po jej zatwierdzeniu.
Dodano jednostkę do porównania.

Przejdź do strony prezentującej porównanie.