• Antila 28.2
  • 8
  • 3x2 + 2x2
  • Wymagane uprawnienie: Patent żeglarza
300
Opłata obowiązkowa: Sprzątanie i dezynfekcja 200,00 zł
Dodatkowe wyposażenie
Pościel
70,00 zł
SUP
200,00 zł
Koszulka firmowa
75,00 zł
Siatka na relingi
250,00 zł
Uwagi

Dla kogo

Antila 28.2 jest to jacht sportowo- turystyczny z wyjątkowo praktycznymi rozwiązaniami pokładu, takielunku oraz zabudowy wnętrza. Konstruktorem jachtu jest Michał Orych. Konstruktor zadbał o doskonałe osiągi nautyczne przy komfortowym rozwiązaniu przestrzeni mieszkalnej, dzięki czemu Antila 28.2 jest niezwykle szybka i zwrotna. Jacht umożliwia bezpieczną i satysfakcjonującą żeglugę, zarówno sportową jak i rekreacyjną nawet ośmioosobowej załodze.

Z uwagi na płaską nadbudówkę i szerokie półpokłady jacht doskonale nadaje się zarówno do rodzinnych rejsów z dziećmi jak i wypraw w gronie znajomych. Konstrukcja umożliwia swobodne manewry pod żaglami a prosty dostęp do silnika i doskonała widoczność zwiększają bezpieczeństwo manewrów portowych. Jacht Antila 28.2 doskonale sprawdzi się na akwenach Wielkich Jezior Mazurskich.

Ożaglowanie

Podstawowym wyposażeniem jachtu Antila 28.2 jest maszt z bramka umożliwiającą jego bezpieczne kładzenie, żagle: grot + fok. Żagle zostały specjalnie zaprojektowane w uznanej żaglowni Apollo Sails z Gdańska. Wyróżniają sportowym krojem, oraz wyjątkową elegancją

Pokład

Wygody w żeglowaniu i uroku dla jednostki nadaje syntetyczny Teak, którym pokryty jest cały kokpit jednostki.

W kokpicie do Państwa dyspozycji oddajemy solidny osprzęt żeglarski. Dodatkowym wyposażeniem jest stolik kokpitowy. Konstrukcja obszernego kokpitu umożliwia załodze wygodną żeglugę, a niska nadbudówka zapewnia sternikowi doskonałą widoczność. Przy rufie znajduje się ster na jarzmie z rumplem i silnik zaburtowy, oraz panel steru strumieniowego.

Do stawiania i kładzenia masztu jacht wyposażony jest w elektryczny kabestan. Pozwala to komfortowo żeglować nawet dwuosobowej załodze. Bezpieczeństwa i wygody dodaje echosonda Raymiarine z kolorowym wyświetlaczem, oraz ster strumieniowy zamontowany na dziobie jednostki ułatwiający manewry w porcie.

Całość nadbudówki chroni od deszczu dedykowana Szprycbuda, a kokpit możemy szczelnie zasłonić od słońca i wody konkretnym tentem.

Na pokładzie dostępny jest zestaw akcesoriów przeznaczonych do bezpiecznego cumowania. Solidy osprzęt jak knagi i półkluzy, kotwica, hak do wygodnego łapania boi, długie cumy oraz wytrzymałe odbijacze.

Mesa

Część mieszkalna posiada trzy zamykane kabiny, każda przeznaczona dla dwóch osób. Kolejne dwie ( lub 4 po rozłożeniu dodatkowych koi) osoby znajdą nocleg na kojach bocznych w mesie. Pod każdą koja znajduje się schowek (Bakista) zdolny pomieścić znaczną część bagażu. Mesa i kabiny sypialne posiadają otwierane okienka, zapewniające wentylację i dostęp do naturalnego oświetlenia. Całość dodatkowo została oświetlona światłem elektrycznym. Ponadto jacht został wyposażony w wydajne ogrzewanie Eberspracher (na olej napędowy).

Wnętrze jachtu z wysokością 1,86 m  jest obszerne i zaaranżowane tak aby zapewnić prywatność i komfort załodze w trzech zamykanych kabinach i możliwość wspólnego przebywania w mesie dla nawet dziesięciu osobom.

Kuchnia

W kuchni (Kambuzie) zastaną Państwo kuchenkę gazową z dwoma palnikami, instalację wody pitnej z pompką elektryczną, zlewozmywak, oraz zestaw naczyń i akcesoriów kuchennych (garnki z pokrywkami, patelnia, talerze głębokie, talerze płaskie, talerze śniadaniowe, sztućce, kubki itp.) Poza standardowym wyposażeniem, do Państwa dyspozycji oddajemy lodówkę sprężarkową firmy Dometic.

Łazienka

Kolejnym zamykanym pomieszczeniem jest łazienka (Kingston) z  WC morskim wraz ze zbiornikiem na fekalia ( 40l ), oraz prysznicem z ciepłą wodą.

Środki bezpieczeństwa

Zarówno jacht jak i silnik objęte są ubezpieczeniem. Jacht wyposażony jest w najwyższej jakości środki ratunkowe: koło ratunkowe, kamizelki pokładowe w ilości odpowiadającej liczbie członków załogi oraz gaśnicę.

Inne

Jacht wyposażony jest w prostownik, kabel i przejściówkę na wtyczkę kempingową, co umożliwia samodzielne ładowanie akumulatora w portach. Pod pokładem dodatkowo znajduje się instalacja oświetleniowa, radio, gniazdka na 12V i 230V(ogrzewanie i gniazdka 230V działają gdy jacht jest podpięty do ładowania).

Co wyróżnia ten jacht?

  • Kabestan elektryczny
  • Echosonda

Dane podstawowe

Długość całkowita: 8,85 m

Wysokość w kabinie: 1,87 m

Powierzchnia żagli: 42 m

Zanurzenie minimalne: 0,43 m

Zanurzenie maksymalne: 1,75 m

Uprawnienia 

Do prowadzenia jednostki wymagany jest patent żeglarski.

Modele
Model:
Antila 28.2
Podstawowe dane
Maksymalna liczba załogi:
8
Długość całkowita:
8,85
Fok:
22,5
Grot:
19,5
Powierzchnia żagli:
42m2
Rok produkcji:
2023
Szerokość całkowita:
3,07
Typ silnika:
Mercury 9.9 KM
Typ steru:
Głębinowy
Układ koi:
3x2 + 2x2
Układ sterowania:
Rumpel
Wysokość w kabinie:
1,86m
Zanurzenie min/max:
1,75m/0,43m
Zbiornik na fekalia:
45l
Zbiornik na paliwo do ogrzewania:
18l
Zbiornik na paliwo do silnika:

22l

Zbiornik wody pitnej:
100l
Rodzaj silnika:
Silnik zaburtowy
Wnętrze
Boiler z ciepłą wodą:
Gniazda na 230V/USB:
Instalacja wody pitnej:
Kostkarka do lodu:
Kuchenka gazowa dwupalnikowa:
Lodówka:
Lustro:
Mikrofalówka:
Ogrzewanie:
Pompa zęzowa:
Prysznic wewnętrzny:
Prysznic z ciepłą wodą:
Radio:
WC:
WC Morskie
Wskaźnik ładowania 230V:
Wskaźnik poziomu zbiorników:
Zlewozmywak:
Uprawnienia
Wymagane uprawnienia:
Patent żeglarza
Pokład
Bramka do kładzenia masztu:
Butla gazowa:
Drabinka rufowa:
Echosonda:
Elektryczny kabestan:
Głośniki w kokpicie:
Kabel zasilający i przejściówka do słupka:
Prysznic zewnętrzny:
Rodzaj steru strumieniowego:
Ster strumieniowy dziobowy
Ster strumieniowy:
Stolik w kokpicie:
Szprycbuda:
Teak w kokpicie:
Tent na Bom:
Trap kąpielowy:
Wskaźnik poziomu paliwa:
Bądź pierwszy który oceni!
Nowa recenzja
Dziękuję. Twoja recenzja jednostki/produktu będzie widoczna po jej zatwierdzeniu.
Dodano jednostkę do porównania.

Przejdź do strony prezentującej porównanie.