• Maxus 24
  • 6
  • 2x2 +2x2
  • Wymagane uprawnienie: Patent żeglarza
0
Opłata obowiązkowa: Sprzątanie i dezynfekcja 150,00 zł
Dodatkowe wyposażenie
Pościel
70,00 zł
SUP
200,00 zł
Koszulka firmowa
75,00 zł
Siatka na relingi
250,00 zł

Dla kogo

Jacht Maxus 24 Evo dostępny w naszej ofercie od 2019 roku. Stanowi odpowiedź polskiego konstruktora, Jacka Daszkiewicza na wzrastające zapotrzebowanie w sektorze jachtów 24-stopowych. Maxus 24 jest idealnym kompromisem między walorami nautycznymi a komfortem części mieszkalnej, nocować w nim może nawet sześcioosobowa załoga. Dzięki konstrukcji umożliwiającej proste i bezpieczne manewry portowe a także bardzo dobrym osiągom nautycznym od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych jachtów na Mazurach.

Konstrukcja pozwala na sprawne manewry zarówno pod żaglami, jak i w porcie. Zamocowanie silnika na pantografie, oraz całkowicie podnoszone: miecz i płetwa sterowa umożliwiają wygodne cumowanie „na dziko” łącznie z wysztrandowaniem jednostki na piaszczysty brzeg.

Ożaglowanie

Podstawowym wyposażeniem jachtu jest maszt z bramką umożliwiającą jego bezpieczne położenie, żagle: grot + fok, szprycbuda, Lazyjack, echosonda, miecz obrotowy, rumpel, płetwa sterowa na jarzmie i silnik zaburtowy.  Na pokładzie dostępny jest zestaw akcesoriów przeznaczonych do bezpiecznego cumowania. Solidny osprzęt jak knagi i półkluzy, dwie kotwice, hak do wygodnego łapania boi, długie cumy oraz wytrzymałe odbijacze.

Pokład

Na pokładzie do Państwa dyspozycji oddajemy wysokiej jakości osprzęt umożliwiający bezpieczne i pewne sterowanie jachtem.  Obszerny kokpit i stosunkowo niska nadbudówka zapewnia wygodę i doskonałą widoczność w trakcie żeglugi. Ergonomiczne rozplanowanie pokładu umożliwia jednoosobową obsługę jachtu.

Mesa

W części mieszkalnej, na czterech kojach nocować może osiem osób. Pod każdą z koi znajduje się schowek zdolny pomieścić zdalną część bagażu. Wysokość wnętrza w rejonie Mesy to 173 cm, natomiast w rejonie zejściówki na obniżonej podłodze 185 cm.

Kabina jachtu jest przestronna i jasna, jest to zasługa dwóch podłużnych okien bocznych, otwieranego okna dziobowego oraz przemyślanego układu instalacji oświetleniowej. W części dziobowej zamontowany jest telewizor.  Wentylację dodatkowo zapewniają dwa otwierane okienka boczne zlokalizowane w Kingstonie i nad częścią kuchenną (tzw. Kambuzem). Jacht Maxus 24 wyposażony jest w wydajne ogrzewanie Webasto.

Kuchnia

W Kambuzie zastaną Państwo, lodówkę z zamrażalką,  kuchenkę gazową z dwoma palnikami, instalację wody pitnej z pompką elektryczną, zlewozmywak oraz zestaw naczyń i akcesoriów kuchennych (garnki z pokrywkami, patelnia, talerze głębokie, talerze płaskie, sztućce, kubki itp.)

Łazienka

Jacht Maxus 24 posiada zamykaną łazienkę (tzw. Kingston) z miejscem przeznaczonym na wygodne WC morskie wraz ze zbiornikiem na fekalia. Znajduje się tam również umywalka podłączona do instalacji wody pitnej z elektryczną pompką.

Środki bezpieczeństwa

Zarówno jacht jak i silnik objęte są ubezpieczeniem. Jacht wyposażony jest w najwyższej jakości środki ratunkowe: koło ratunkowe, kamizelki pokładowe w ilości odpowiadającej liczbie członków załogi oraz gaśnicę.

Inne

Jacht wyposażony jest w prostownik, kabel i przejściówkę na wtyczkę kempingową, co umożliwia samodzielne ładowanie akumulatora w portach. Pod pokładem dodatkowo znajduje się radio z MP3, gniazdka na 12V i 230V (gniazdka 230V działają, gdy jacht jest podpięty do ładowania).

Co wyróżnia ten jacht?

  • TV
  • Echosonda
  • Szprycbuda

Dane podstawowe

Długość całkowita: 8,17 m

Wysokość w kabinie: 1,73 m

Powierzchnia żagli: 27 m

Zanurzenie minimalne: 0,35 m

Zanurzenie maksymalne: 1,35 m

Uprawnienia 

Do prowadzenia jednostki wymagany jest patent żeglarski.

Modele
Model:
Maxus 24
Podstawowe dane
Maksymalna liczba załogi:
6
Długość całkowita:
8,2
Fok:
11
Grot:
18
Powierzchnia żagli:
29m2
Rok produkcji:
2019
Szerokość całkowita:
2,55
Typ silnika:
Mercury 5 KM
Typ steru:
Głębinowy
Układ koi:
2x2 +2x2
Układ sterowania:
Rumpel
Wysokość w kabinie:
1,88m/1,76m
Zanurzenie min/max:
1,35m/0,32m
Zbiornik na fekalia:
45l
Zbiornik na paliwo do ogrzewania:
18l
Zbiornik na paliwo do silnika:
22l
Zbiornik wody pitnej:
100l
Rodzaj silnika:
Silnik zaburtowy
Wnętrze
Boiler z ciepłą wodą:
Gniazda na 230V/USB:
Instalacja wody pitnej:
Kostkarka do lodu:
Kuchenka gazowa dwupalnikowa:
Lodówka:
Lustro:
Mikrofalówka:
Ogrzewanie:
Pompa zęzowa:
Prysznic wewnętrzny:
Prysznic z ciepłą wodą:
Radio:
WC:
WC Morskie
Wskaźnik ładowania 230V:
Wskaźnik poziomu zbiorników:
Zlewozmywak:
Uprawnienia
Wymagane uprawnienia:
Patent żeglarza
Pokład
Bramka do kładzenia masztu:
Butla gazowa:
Drabinka rufowa:
Echosonda:
Elektryczny kabestan:
Głośniki w kokpicie:
Kabel zasilający i przejściówka do słupka:
Prysznic zewnętrzny:
Ster strumieniowy:
Stolik w kokpicie:
Szprycbuda:
Teak w kokpicie:
Tent na Bom:
Trap kąpielowy:
Wskaźnik poziomu paliwa:
Bądź pierwszy który oceni!
Nowa recenzja
Dziękuję. Twoja recenzja jednostki/produktu będzie widoczna po jej zatwierdzeniu.
Dodano jednostkę do porównania.

Przejdź do strony prezentującej porównanie.