• Maxus 28
  • 8
  • 2x2 + 2x2
  • Wymagane uprawnienie: Patent żeglarza
0
Opłata obowiązkowa: Sprzątanie i dezynfekcja 200,00 zł
Dodatkowe wyposażenie
Pościel
70,00 zł
SUP
200,00 zł
Koszulka firmowa
75,00 zł
Siatka na relingi
250,00 zł

Dla kogo

Maxus 28 to jacht żaglowy przeznaczony na rejsy turystyczne i rekreacyjne. Koncepcja polskiego projektanta Jacka Daszyńskiego nie uległa zmianie, czego efektem jest 28 stopowy jacht, o dobrych walorach nautycznych, bardzo komfortowej części mieszkalnej i przestrzennym kokpicie a ponadto znajomej linii Maxusa. Projekt jest większą i ulepszoną wersją mniejszych jednostek z rodziny Maxusa. Jacht nagrodzony na Targach w Warszawie i Giżycku jest jedną z najpopularniejszych tej wielkości żaglówek w Polsce. Nasz egzemplarz jest jednym z najlepiej doposażonych na Mazurach.

Jacht nadaje się do rejsów szkoleniowych, rekreacyjnych i turystycznych, a warunki mieszkalne zapewnią komfort na rejsach rodzinnych i towarzyskich. Maxus 28 oznacza bezpieczną i wygodną żeglugę; dla wielu żeglarzy jest przepisem na udane wakacje.

Ożaglowanie

Podstawowym wyposażeniem jachtu Maxus 28 jest maszt z bramka umożliwiającą jego bezpieczne kładzenie, żagle: grot + fok, Lazyjack, miecz obrotowy, rumpel, podnoszona płetwa sterowa na jarzmie, silnik zaburtowy na ruchomym pantografie. Na pokładzie dostępny jest zestaw akcesoriów przeznaczonych do bezpiecznego cumowania. Solidy osprzęt jak knagi i półkluzy, dwie kotwice, hak do wygodnego łapania boi, długie cumy oraz wytrzymałe odbijacze.

Pokład

Producent jachtu Maxus 28 słusznie zachwala przestronny kokpit. Umożliwia on żeglugę w komfortowych warunkach. Nasz egzemplarz jachtu Maxus 28 wyposażony jest w wysokiej jakości osprzęt pokładowy. Ponadto, do dyspozycji załogi oddajemy stolik kokpitowy i rozkładany tent, oraz szprycbudę. Sternik może skorzystać rozkładanych siedzisk zainstalowanych na koszach rufowych. Przy rufie znajduje się ster na jarzmie z rumplem i silnik zaburtowy zamocowany na regulowanym pantografie. Ergonomiczne rozmieszczenie osprzętu pozwala na samodzielna obsługę jednostki.

Mesa

W części mieszkalnej jachtu Maxus 28 znajdują się dwie zamykane kabiny, każda przeznaczona dla dwóch osób. Pozostałe cztery osoby zakwaterowanie znajdą na dwóch rozkładanych kojach w Mesie. Pod każdą z koi znajduje się schowek (tzw. bakista) zdolna pomieścić sporą część bagażu.

Każde pomieszczenie posiada otwierane okienko, nad częścią kuchenną (tzw. kambuz) znajduje się otwierany Bulaj, na suficie w mesie okno dachowe (tzw. Skyluk). Zapewnia to prawidłowy dostęp do naturalnego oświetlenia i dobrą wentylację części mieszkalnej. Jacht wyposażony jest w wydajne ogrzewanie.

Kuchnia

W Kambuzie zastaną Państwo kuchenkę gazową z dwoma palnikami, instalację wody pitnej z pompką elektryczną, zlewozmywak oraz zestaw naczyń i akcesoriów kuchennych (garnki z pokrywkami, patelnia, talerze głębokie, talerze płaskie, talerze śniadaniowe, sztućce, kubki itp.) Poza standardowym wyposażeniem, do Państwa dyspozycji oddajemy lodówkę.

Łazienka

Kolejnym jest łazienka (tzw.) wyposażona w umywalkę podłączoną do instalacji wody pitnej pomieszczeniem z pompka elektryczną Kingston. Znajduje się tam również miejsce na WC chemiczne oraz szafki łazienkowe.

Środki bezpieczeństwa

Zarówno jacht jak i silnik objęte są ubezpieczeniem. Jacht wyposażony jest w najwyższej jakości środki ratunkowe: koło ratunkowe, kamizelki pokładowe w ilości odpowiadającej liczbie członków załogi oraz gaśnicę.

Inne

Jacht Maxus 28 wyposażony jest w prostownik, kabel i przejściówkę na wtyczkę kempingową, co umożliwia samodzielne ładowanie akumulatora w portach. Pod pokładem dodatkowo znajduje się instalacja oświetleniowa, radio z MP3, gniazdka na 12V i 230V (gniazdka 230V działają gdy jacht jest podpięty do ładowania).

Co wyróżnia ten jacht?

  • Tent
  • Szprycbuda

Dane podstawowe

Długość całkowita: 8,5 m

Wysokość w kabinie: 1,85 m

Powierzchnia żagli: 38 m

Zanurzenie minimalne: 0,4 m

Zanurzenie maksymalne: 1,6m

Uprawnienia 

Do prowadzenia jednostki wymagany jest patent żeglarski.

Modele
Model:
Maxus 28
Podstawowe dane
Maksymalna liczba załogi:
8
Długość całkowita:
9,44
Fok:
15,4
Grot:
23,9
Powierzchnia żagli:
39,3m2
Rok produkcji:
2019
Szerokość całkowita:
2,92
Typ silnika:
Tohatsu 9.8 KM
Typ steru:
Głębinowy
Układ koi:
2x2 + 2x2
Układ sterowania:
Rumpel
Wysokość w kabinie:
1,85m
Zanurzenie min/max:
1,60m/0,40m
Zbiornik na paliwo do ogrzewania:
18l
Zbiornik na paliwo do silnika:
22l
Zbiornik wody pitnej:
100l
Rodzaj silnika:
Silnik zaburtowy
Wnętrze
Boiler z ciepłą wodą:
Gniazda na 230V/USB:
Instalacja wody pitnej:
Kostkarka do lodu:
Kuchenka gazowa dwupalnikowa:
Lodówka:
Lustro:
Mikrofalówka:
Ogrzewanie:
Pompa zęzowa:
Prysznic wewnętrzny:
Prysznic z ciepłą wodą:
Radio:
WC:
WC Chemiczne
Wskaźnik ładowania 230V:
Wskaźnik poziomu zbiorników:
Zlewozmywak:
Uprawnienia
Wymagane uprawnienia:
Patent żeglarza
Pokład
Bramka do kładzenia masztu:
Butla gazowa:
Drabinka rufowa:
Echosonda:
Elektryczny kabestan:
Głośniki w kokpicie:
Kabel zasilający i przejściówka do słupka:
Prysznic zewnętrzny:
Ster strumieniowy:
Stolik w kokpicie:
Szprycbuda:
Teak w kokpicie:
Tent na Bom:
Trap kąpielowy:
Wskaźnik poziomu paliwa:
Bądź pierwszy który oceni!
Nowa recenzja
Dziękuję. Twoja recenzja jednostki/produktu będzie widoczna po jej zatwierdzeniu.
Dodano jednostkę do porównania.

Przejdź do strony prezentującej porównanie.