Dla kogo
Tes Dreamer 32 to wygodny jacht rekreacyjny z segmentu największych jednostek na Mazurach. Jego linia, doskonale znana wszystkim bywalcom jezior zachwyca zafalowanym kształtem natomiast charakterystyczne bulaje dodają łodzi morskiego charakteru. Konstrukcja odznacza się imponującym momentem prostującym, co stawia Tes Dreamera 32 w gronie najbardziej statecznych i bezpiecznych polskich jachtów żaglowych, dlatego doskonale nadaje się do rejsów zarówno po akwenach śródlądowych, jak i wodach morskich.
Z uwagi na doskonałe warunki bytowe oraz łatwość obsługi, śmiało można mówić o rodzinnym charakterze tej jednostki. Jest to jeden z najbezpieczniejszych, a nasz egzemplarz z pewnością jest jednym z najlepiej wyposażonych jachtów na mazurach.
Ożaglowanie
Podstawowym wyposażeniem jachtu Tes Dreamer 32 jest maszt z bramką umożliwiającą jego bezpieczne kładzenie, żagle: grot + fok, Lazyjack, miecz obrotowy, koło sterowe, głębinowa płetwa sterowa, ster strumieniowy na dziobie i silnik w studzience o mocy 15 KM. Na pokładzie dostępny jest zestaw akcesoriów przeznaczonych do bezpiecznego cumowania. Solidy osprzęt jak knagi i półkluzy, dwie kotwice, hak do wygodnego łapania boi, długie cumy oraz wytrzymałe odbijacze.
Pokład
Panel sternika znajdujący się w tylnej części jachtu, wyposażony jest w echosondę, koło sterowe, manetkę i stacyjkę od silnika oraz intuicyjny panel od steru strumieniowego. Wygodne, profilowane siedzisko sternika zapewnia dodatkowy komfort prowadzenia jachtu. Żeglowanie jachtem Tes Dreamer 32 to prawdziwa przyjemność dla całej załogi.
Obszerny kokpit od słońca, wiatru i deszczu osłaniają Szprycbuda i Bimini. Zarówno Bimini jak i Szprycbuda mogą być używane podczas pływania pod żaglami. Ponadto, do dyspozycji załogi oddajemy solidny osprzęt jachtowy, rozkładany stolik kokpitowy i wodoodporne głośniki zewnętrzne. Przy rufie kokpit posiada dodatkową platformę ułatwiającą dostęp do wody, tam też znajduje się rozkładana drabinka. Potężne kosze rufowe zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo w czasie przemieszczania się między jachtem a keją.
Mesa
Na jachcie Tes Dreamer 32 nocleg znajdzie nawet dziesięcioosobowa załoga. Trzy dwuosobowe kabiny sypialne i cztery miejsca na rozkładanych kojach w obszernej mesie zapewnią poczucie komfortu i intymności załodze podczas dłuższych rejsów. Drewniane wykończenie wnętrza podkreśla żeglarski klimat, jakim charakteryzuje się jednostka. Pod każdą z koi znajduje się schowek (tzw. bakista) zdolna pomieścić znaczną część bagażu.
Każde pomieszczenie posiada otwierane okienko, nad częścią kuchenną (tzw. kambuz) znajduje się otwierany bulaj, na suficie w mesie okno dachowe (tzw. skyluk). Zapewnia to prawidłowy dostęp do naturalnego oświetlenia i dobrą wentylację części mieszkalnej. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza podczas długich, wakacyjnych rejsów. Jacht wyposażony jest w wydajne ogrzewanie Webasto.
Kuchnia
W Kambuzie zastaną Państwo kuchenkę gazową z dwoma palnikami, instalację wody pitnej z pompką elektryczną, zlewozmywak oraz zestaw naczyń i akcesoriów kuchennych (garnki z pokrywkami, patelnia, talerze głębokie, talerze płaskie, talerze śniadaniowe, sztućce, kubki itp.) Poza standardowym wyposażeniem, do Państwa dyspozycji oddajemy lodówkę i kuchenkę mikrofalową.
Łazienka
Kolejnym pomieszczeniem jest łazienka (tzw. Kingston) wyposażona w miejsce na WC chemiczne oraz umywalkę podłączoną do instalacji wody pitnej z pompka elektryczną.
Środki bezpieczeństwa
Zarówno jacht jak i silnik objęte są ubezpieczeniem. Jacht Tes Dreamer 32 wyposażony jest w najwyższej jakości środki ratunkowe: koło ratunkowe, kamizelki pokładowe w ilości odpowiadającej liczbie członków załogi oraz gaśnicę.
Inne
Jacht Tes Dreamer 32 wyposażony jest w prostownik, kabel i przejściówkę na wtyczkę kempingową, co umożliwia samodzielne ładowanie akumulatora w portach. Pod pokładem dodatkowo znajduje się instalacja oświetleniowa, radio z MP3, gniazdka na 12V i 230V.
Co wyróżnia ten jacht?
- Echosonda
- Szprycbuda
- Bimini
Dane podstawowe
Długość całkowita: 9,69 m
Wysokość w kabinie: 1,95 m
Powierzchnia żagli: 40 m
Zanurzenie minimalne: 0,45 m
Zanurzenie maksymalne: 1,7 m
Uprawnienia
Do prowadzenia jednostki wymagany jest patent żeglarski.